Афіша


Вакансії у театрі:

- художник з освітлення,

- літературний редактор,

- адміністратор,

- машиніст сцени,

- водій автобуса.

 

Адреса театру: 78203, Івано-Франківська область, місто Коломия, вулиця Вічевий Майдан, 7

Телефони для довідок: (03433) 47844; 50441. 

Колективне бронювання за телефонами: 096 651 03 82, 099 198 57 70

e-mail: kolteatr@gmail.com

Усі новини

Загубила дитину і 60 років провела у психлікарні | Чим вразить вистава “Табула раса” Коломийського театру

14 січня 2025 р.

Коломийський драмтеатр запрошує на прем'єру

11 грудня 2024 р.

Озарківчани на фестивалі у Дніпрі

29 жовтня 2024 р.

«Тричі мені являлася любов…». Актори Коломийського театру потішили прем’єрою.

25 серпня 2024 р.

Артисти Коломийського та Херсонського театрів презентували спільну постановку

14 серпня 2024 р.

Понад 120 дітей Коломийщини взяли участь у районному святі до Дня захисту дітей

02 липня 2024 р.

ХІІІ Всеукраїнський театральний фестиваль «Коломийські представлення», присвячений 175-річчю театру

17 грудня 2023 р.

Перший всеукраїнський театральний фестиваль сценічних першопрочитань «Коломийські представлення»

У 2008 році Коломийському театру виповнюється 160 років із моменту заснування. Зберігаючи та примножуючи славну історичну традицію зачинателів національного театрального руху, Коломийський театр ознаменував ювілейний рік новими творчими надбаннями і зростаючою популярністю, як у Україні, так і далеко за її межами.

Завершальним акордом ювілейного року став Перший Всеукраїнський театральний фестиваль сценічних першопрочитань, що тривав 5 днів на базі Коломийського театру з 20 до 24 грудня 2008 року. На фестиваль було запрошено кращі творчі колективи провідних театрів України з постановками, які здійснені вперше на українській сцені.

Програма фестивалю

20 грудня, субота

12.00 “Куди вітер віє” (Комедія) С.Васильченко. Вистава Київського Національного університету театру, кіно і телебачення ім.І.Карпенка-Карого

16.00 Ювілейні урочистості присвячені 160-річчю Коломийського театру та відкриття фестивалю

18.00 “Вій” (Містерія) М.Гоголь. Вистава Коломийського академічного обласного українського драматичного театру ім.І.Озаркевича

21 грудня, неділя

13.00 “Солодка Даруся” (Драма) М.Матіос. Вистава Івано-Франківського обласного академічного музично-драматичного театру ім.І.Франка

18.00 “Таїна буття” (Драма) Т.Іващенко. Вистава Львівського обласного музично-драматичного театру ім.Ю.Дрогобича

22 грудня, понеділок

12.30 “Як стати справжнім бегемотом” (Казковий мюзикл) О.Вітер. Вистава муніципального театру “Київ”

18.00 “Тарас Бульба” (Мюзикл про кохання) М.Гоголь. Вистава муніципального театру “Київ”

23 грудня, вівторок

14.00 “Тарас Бульба” (Мюзикл про кохання) М.Гоголь. Вистава муніципального театру “Київ”

18.00 “Квартет для двох” (Комедія для дорослих) А.Крим. Вистава Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім.Т.Шевченка

24 грудня, середа

11.00 Круглий стіл на тему: “Традиції і перспективи розвитку історичних театрів малих міст в контексті сучасного українського театрального руху і світових театральних тенденцій”.  

Склад журі фестивалю:

1. Ростислав Коломієць - академік АМ України, театрознавець;

2. Олена Воронько - начальник управління театрального мистецтва Міністерства культури України,

3. Наталія Владімірова - кандидат мистецтвознавства АМ України,

4. Людмила Распутіна - театрознавець, відповідальний секретар професійного часопису “Український театр”,

5. Валерій Нєвєдров - Народний артист України, режисер Київського муніципального театру “Київ”,

6. Володимир Григоренко - відповідальний секретар ЛМВ НСТД України, заслужений працівник культури України,

7. Алла Підлужна - театрознавець, м.Київ,

8. Світлана Максименкова - театрознавець, м.Львів,

9. Володимир Федорак - начальник управління культури Івано - Франківської облдержадміністрації. 

Вистава Київського Національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого «Куди вітер віє» С.Васильченко. Комедія

Ролі виконують:
Корецький - Сергій Остапчук
Корецька - Олена Грицай
Панна Ліза - Фатіма Горбенко
Коломієць - Дмитро Грицай
Офіцер - Іван Лелюх

Вистава “Куди віє вітер” - робота студентів Київського Національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого.

Корецький “хворіє”. Вони разом із студентом Коломійцем, який квартирує у сім’ї Корецьких, обговорюють війну яка зараз іде. Вихваляються патріотизмом, мають надію що скоро Петлюра захопить Київ і ситуація на Україні зміниться. Тим часом Панна Ліза із Корецькою балюються із офіцерами. Повертаються додому і вихваляють їх. Вони такі ніжні, ласкаві, виховані та розумні - не то що “зграйка бандитів Петлюри”. У сім’ї виникає сварка. Згодом на наступному балу Корецька розчаровується у полковнику і ображається на весь офіцерський народ. Стає на сторону Петлюри. Панна Ліза закохується у офіцера. Корецька, коли приходить офіцер до них додому, називає себе українкою і далі ображається на офіцерів. Проте образа скоро проходить і вона дістає із скрині в’язку бубликів, матрьошку. Корецький продовжує притворятись хворим, щоб його не мобілізували. Коломієць боїться признатись офіцеру, що він український студент. Тут заходять в місто петлюрівці. Корецька ховає в’язку бубликів, матрьошку, дістає український рушник, вішає на портрет Шевченка, дістає зі скрині намисто і одягає на себе. Продовж всієї вистави актори міняються, куди повіє вітер, на сторону тих вони і стають, не маючи чіткої позиції.

Вистава Коломийського академічного обласного українського драматичного театру ім. І.Озаркевича
«Вій» М.Гоголь.
Містерія

Режисер С. Павлюка
Режисер із пластики О. Семьошкіна

«Вій» М. Гоголя у постановці С.Павлюка. Втретє оновлений варіант п’єси «Вій» відзначився народженням нового потужного складу молоді: В.Когут, І. Бойчук, Н. Пастух, Н. Мелешко, О. Сердюк, Ю. Полєк.
Зміна актора у головній ролі не може не викликати оцінюючого ставлення як у глядачів так, мабуть, і в постановчої групи. Завжди хочеться порівняти, знайти щось спільне та відмінне, позитивне й негативне у попередньому та теперішньому акторському вирішенні головного героя. Оновлений Хома Брут (Ю. Полек) - кардинально інший, контраст малого на зріст актора гармонійно поєднується з його багатим внутрішнім світом. Актор постійно у пошуках, він намагається створити нового Хому Брута, підвладного тільки йому. Актор не зупиняється на досягнутому й кожного разу додає добірне зерно майстерності у своїй грі. Юрій Полєк розпочинає свій творчий шлях, взявши вершину гори за горло. Звичайно, дуже тяжко тримати вершину в напрузі, але художнє керівництво театру має велику надію, що ця рання титанічна праця переросте у творчу досвідченість. Композиційна складність, енергетична віддача акторів сповняє душі глядачів різнобарв’ям емоцій і водночас спустошує, витісняючи думки буденності. Щодо оновленого сценічного вирішення п’єси, виникають позитивні враження. Талановитий молодий режисер у співпраці з Коломийським театром створює третю версію, що стала магічним числом вистави. У п’єсі режисер вводить багато цікавих символів, які побудовані на контрастах.
У вигляді безлічі з’єднаних дощок автор бачить дороги збудовані на кістках, тобто шляхи людини, які ведуть до гріхопадіння. Дорога це також доля кожної людини, яка врешті веде до храму. Контрастною палітрою є постаті Чорного та Білого ангелів. Вони завжди поряд, готові боротись за привласнення душі героя. Символічного значення на сцені набувають чотири жінки, які несуть у горщиках чотири стихії: Повітря, Воду, Зерно(Земля), Пісок(Вогонь). З цих стихій відбувається народження нової людини - Хоми Брута. Контраст добра і зла несе в собі Панночка. Пластичні рухи, обличчя, що випромінює світло загадковості п. М. Воротняк внесли дух містики у глядацьку залу. Панночка в ряді з Хомою є ключовим персонажем, за допомогою якого режисер розкриває філософію темної сили. Вона вводить Хому в блуд і водночас дає йому шанс катарсису. Три ночі вона поставала в образі життєвої боротьби. Три ночі ангели боролися за її душу та за тіло Хоми Брута.
То хто ж переміг - жива смерть чи народження в смерті?…
Чи завершилась вистава безліччю думок, що рояться в голові глядачів - мабуть, так.. .Але, за словами акторів, існує післядія вистави. Німа зала і шумні оплески, тиша і сценічне серцебиття, відчуття енергії, що кружляє по сцені у сподіваннях наступних зустрічей «Вія» з Його величністю Глядачем.

Вистава Львівського обласного музично-драматичного театру ім Ю.Дрогобича «Таїна бутя» Т.Іващенко. Драма

Режисер О.Король
Художник Я.Данилів
Костюмер В.Данилів
Композитор В.Маник
Пластика О.Яриш

«…Ось тобі, вогнику, їжа, сухі трави та гілочки. Візьми, огень! А ти мені таїну свою на взаєм віддай…».
Скільки пісень, легенд та міфів люди присвятили саме цьому, не складному хімічному процесу. Мабуть не даремно: Вогонь - світло; вогонь - тепло; вогонь-життя! Часом лагідно - ніжні, а часом підступні, але надзвичайно чарівні ці вогняні букети, людина мільйони років подібно Прометею несе в майбутнє. І, також мільйони років, збирає вогонь свою данину від людей, перетворюючи долі на попіл. Мабуть саме в цій жертовності і захована «Таїна буття». Віддати себе у владу вогню, заради нового світла, тепла, життя, зберегти ту останню іскру, з якої потім народиться нове багаття, - таїна геніальності, творчості, любові.

Київський муніципальний театр “Київ” «Як стати справжнім Бегемотом» Олександр Вітер. Казковий мюзикл

Режисер-постановник О.Мірошниченко
Музика О.Бобир
Костюмер І.Білецький
Директор-художній керівник театру н.а. В.Невєдров
Головний режисер театру з.а. А.Тихомиров

…Одного разу маленький Бегемотик підслухав батьків і дізнався, що у нього пропав… апетит, без якого йому ніяк не стати справжнім великим бегемотом…

 

Київський муніципальний театр “Київ” «Тарас Бульба» За мотивами повісті М.Гоголя “Тарас Бульба”. Мюзикл про кохання

Музика Івана Небесного
Постановка та режисура н.а. Валерія Невєдрова, з.а. Анатолія Тихомирова.
Сценографія н.а. В.Невєдрова
Художник по костюмах - Ольга Стрижевська
Балетмейстер-постановник О.Семьошкіна
Хормейстер Л.Сахарова
В головних ролях: н.а. В.Нєвєдров, І.Антонов, О.Пономаренко, Н.Коваль, О.Коляденко, І.Скрипнікова, О.Стетюха, М.Ремезова, Р.Чорний, П.Сова та інші.

… Це трагедія двох народів, приречених на війну, вбивство любові та християнських чеснот, де є дві правди і фатальний фінал…
Прем’єра “Тараса Бульби” відбулася 18 вересня 2007року в приміщенні ДК СБУ і викликав жвавий інтерес у мас-медіа, спровокувала живі дискусії.

Вистава Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім.Т.Шевченка “Квартет для двох” А.Крим. Комедія для дорослих

 

 

 

 


Уперше: “Коломийські представлення” – 2008 Світлана МАКСИМЕНКО

Мельпомена в гуцульському кептарі