"Сто тисяч"
Постановча група
Дійові особи та виконавці
Прем'єра вистави
Іван Карпенко-Карий утвердив жанр комедії в українській літературі, як універсальну форму художнього відображення життя, показ найрізноманітніших проявів взаємин між людьми, їхнього внутрішнього світу в контексті національних і загальнолюдських цінностей.
Жанр п’єси Карпенка-Карого "Сто тисяч", яка була написана ще у 1889 році, визначають як сатиричну трагікомедію характерів, бо у творі висміюється надмірна жадоба до збагачення - визначальна риса вдачі головного героя Герасима Калитки.
Зізнайтеся чесно, хто з Вас жодного разу не попадався на привабливий гачок лохотронів, особливо популярних в наш час, завдяки новітнім інформаційним носіям – мобільному та інтернет зв’язку, надмірному захопленню соціальними мережами? А потім з гірким розчаруванням повторював для себе прописну істину, що дармовий сир буває тільки в мишоловці.
Власне, в таку ситуацію і потрапив наш головний герой Герасим Калитка. Але з якими благими намірами: прикупити до свого поля такі ласі шматочки земельки… "Ох, земелько, свята земелько, Божа ти донечко!"; "Ідеш день - чия земля? Калитчина; їдеш два – чия земля? Калитчина; їдеш три – чия земля? Калитчина… Диханіє спирає…А скотини, а овець розведу – земля під товаром буде стогнать…"
Кожен знайде в цьому дійстві найпривабливіші для себе цінності: Хтось – дармові гроші, багато грошей! Хтось – одвічну цінність нащадків трипільців – землю, родючий чорнозем, над яким і сьогодні зависає чорна тінь експансії чужих грошей!
У Миколаєві назвали лауреатів Міжнародного театрального конкурсу Ноmo Ludens (2021)
Коломийський театр показав глядачам прем’єру комедії «Сто тисяч» (відео)
Озарківчани показали виставу “СТО ТИСЯЧ” у Ладижині (2021)
|
Поділитись |