Афіша


Вакансії у театрі:

- начальник радіо-електро цеху;

- звукооператор;

- машиніст сцени;

- художник з освітлення;

- адміністратор

 

 

 

Адреса театру: 78200, Івано-Франківська область, місто Коломия, вулиця Вічевий Майдан, б.7

Телефони для довідок: (03433) 47844; 50441

e-mail: kolteatr@gmail.com

Усі новини

Проходить відбір кандидатів на здобуття стипендій Президента України для молодих письменників і митців

2020-06-19 22:06:25

Увага! Конкурс!

2020-03-20 17:31:20

Чверть століття українського театру на Вармії та Мазурах

2019-11-13 09:12:42

Фестивальний сюрприз від Коломийського театру

2019-11-07 19:54:45

«Золоті оплески Буковини»: Богдан Базилевич - найкраща головна чоловіча роль

2019-10-31 21:35:32

«Рятуйте, мене женять!»: як пройшов 10-й день фестивалю «Золоті оплески Буковини»

2019-10-29 18:40:33

Гоголівці гастролювали: «Наталка Полтавка» в Коломиї

2019-09-21 21:37:04

Як коломияни в Італії гастролювали

2013-03-23 09:15:02

Початок 2013 року, що є ювілейним - 165-м театральним сезоном для Коломийського академічного обласного українського драматичного театру ім. Івана Озаркевича, ознаменувався новою сторінкою в житті трупи і знаковою подією в українському театральному русі. На запрошення італо-української культурної асоціації “Розмай” з Неаполя, президентом якої є великий пошановувач української культури Маріо Андреотті, за підтримки генерального консула України в Неаполі Леоніда Домарецького театр здійснив тритижневий гастрольний тур до Італії й успішно виступив на трьох театральних сценах.

Незважаючи на велику кількість українських заробітчан в Італії і, головно, у Неаполі та найближчих до нього містах, така мистецька акція тут відбулася вперше. Приїздили туди, звичайно, і поодинокі співаки, заслужені і навіть народні, але щоб приїхала цілісно театральна трупа, та ще й з двома виставами, - такого не було, тому цей театральний десант викликав неабиякий резонанс серед широких кіл українських емігрантів і громадських об’єднань, які гуртують їх навколо себе.

Дебютував Коломийський театр своєю виставою-візитівкою “Гуцульський рік” Гната Хоткевича у постановці заслуженого артиста України Дмитра Чиборака на сцені театру “Di Constanza Mattiello” у місті Помпеї. Напутнє благословення пароха УГКЦ в м. Помпеї отця Андрія додало акторам завзяття й одухотвореності, адже передувала виставі спільна коляда в церкві та величальне многоліття, яке відспівали разом: отець Андрій, всі парафіяни, церковний хор. Це було так зворушливо, що ніхто й не соромився непроханих сліз від того, як серця переповнювались почуттям єдиної родини.

Другим у програмі візиту було місто Касерта, де коломияни виступили на сцені театру “Don Bosco” з виставою “Гуцульський рік”. І завершальним акордом театрального турне стало місто Неаполь. Тут на сцені театру “San Ferdinando” у переповненій українськими емігрантами та їхніми італійськими друзями залі відбувся завершальний виступ трупи Коломийського театру з виставою В. Канівця “Як наші діди парубкували”.

І, звичайно, головної мети проекту - подарувати українським емігрантам справжнє свято українського духу - ми досягли, а супутня, пізнавальна, для творчої трупи театру також була напрочуд вдалою. Пізнати італію зблизька, а в ній життя українських заробітчан, побачити все на власні очі, відчути сповнаѕ Захоплюючі враження від давньої Помпеї, знищеної Везувієм, вражаючі картини, що відкриваються з вершини вулкана, знайомство з пам’ятками розкішної архітектури середньовіччя і нової доби в містах Касерті, Соренто, Неаполі, Торре дель Греко… Кульмінаційним моментом у багатосерійній епопеї нових відкриттів і вражень стало знайомство з Римом, з християнською державою в державі Ватиканом.

Ближчою і зрозумілішою для всіх учасників поїздки стала і сама італія, і специфіка театрального руху в італії, і місце та роль, а також спосіб життя й намагання зберегти національну ідентичність українських емігрантів у цій європейській державі.

Джерело: Газета ГАЛИЧИНА
Tweet