Афіша


Вакансії у театрі:

- завідувач господарства

- секретар керівника

- адміністратор

- працівник сцени (машиніст)

- начальник радіо-електро цеху;

 

 

 

 

Адреса театру: 78200, Івано-Франківська область, місто Коломия, вулиця Вічевий Майдан, 7

Телефони для довідок: (03433) 47844; 50441

e-mail: kolteatr@gmail.com

Усі новини

Коломийський театр запрошує глядачів на перегляд казки «Чудо Святого Миколая» (сюжет)

10 грудня 2021 р.

Коломийський театр готує прем'єру для маленьких глядачів «Кіт у чоботях» (сюжет)

27 листопада 2021 р.

У Миколаєві назвали лауреатів Міжнародного театрального конкурсу Ноmo Ludens

12 жовтня 2021 р.

Озарківчани показали виставу "СТО ТИСЯЧ" у Ладижині

04 жовтня 2021 р.

Коломиський театр привіз нагороду з фестивалю "Вересневі самоцвіти"

26 вересня 2021 р.

ХІІ Коломийські представлення. День восьмий. Львівський драматичний театр ім. М.Заньковецької. "ЕМІГРАНТИ". Висновки експертів та фотозвіт

13 вересня 2021 р.

ХІІ Коломийські представлення. День сьомий. Полтавський музично-драматичний театр ім.Т.Шевченка "НАПОЛЕОН І ЖОЗЕФІНА". Висновки експертів та фотозвіт

12 вересня 2021 р.

 

 

Всеукраїнський театральний фестиваль “Коломийські представлення” започатковано в 2008 році.

Ідея започаткування фестивалю належить незмінному керівникові театру, народному артистові України Дмитрові Чибораку. Одержимий ідеєю, він мріяв на фестивальній сцені Коломийського театру збирати найяскравіші глибоко автентичні театри не тільки різних регіонів України, але й іноземні колективи. Після багаторічних пошуків ймовірних варіантів формату фестивалю було знайдено формат сценічних першопрочитань. Автором художньо-мистецької концепції фестивалю став член-кореспондент Національної академії мистецтв України Ростислав Коломієць. Ідею підтримав тодішній голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк, який очолив оргкомітет фестивалю і надав йому організаційну і фінансову підтримку.

Перший Всеукраїнський театральний фестиваль сценічних першопрочитань ставзавершальним акордом ювілейного року і тривав 5 днів з 20 до 24 грудня на сцені найдавнішого українського театру Галичини – Коломийського академічного обласного українського драматичного театру ім. І. Озаркевича. На фестиваль було запрошено кращі творчі колективи провідних театрів України з постановками, які здійснені вперше на українській сцені. Фестиваль зразу набув популярність неповторного сценічного форуму, як серед глядачів, так і в середовищі театрознавців і театральних критиків; і всім стало зрозуміло, що він повинен мати своє продовження і перерости в новітню Коломийську театральну традицію, що, зрештою, і сталося. Але тільки фахівці можуть достеменно зрозуміти, як непросто в провінційному невеликому місті творити зовсім не провінційний за форматом і змістом мистецький форум. Тому, для ретельного аналізу започаткованого фестивалю, допрацювання художньо-мистецької концепції, вивчення фестивальної палітри українських театрів з метою уникнення повторів і накладок знадобилося аж два роки. Але вже другий фестиваль, який відбувся в 2010 році, не залишив жодних шансів для зволікання і відступу, і організатори зрозуміли, що “Коломийські представлення” приречені бути щорічними!

Суха статистика засвідчує, що за цей час в Коломиї відбулось девять фестивалів. На фестивальній сцені представляли своє сценічне мистецтво 39 театрів не тільки з України, але й іноземні - з Польщі, Росії, Індії.

Глядачі мали можливість побачити 109 різноманітних, різножанрових, різновікових вистав. ( з них – 67 для дорослого глядача, 24 для дітей і 18 для юнацтва і студентської молоді). У форматі фестивалю проведено 2 акції “Творчість молодих”, програма яких була сформована з кращих студентських робіт театральних шкіл України.

Коломийські представлення” весь час шукали і до сьогодні перебувають в пошуку найоптимальнішого варіанту аналізу і оцінювання всього, що відбувається на фестивальній сцені. Цей пошук, наразі, дозволив відмовитись від усталеної моделі традиційних журі і визначення номінацій. На сьогодні фестиваль послуговується аналітикою поважної Експертної ради, яка все більше перетворюється в постійно діючий орган (в часі підготовки – дорадчий, в часі проведення - аналітичний). Це означає, що експерти працюють і на формування програми фестивалю, допомагаючи відібрати найбільш вартісні постановки, і потім роблять глибоку професійну аналітику того, що було представлено на фестивалі.) Нам імпонує, що це наше новаторство вже запозичили інші популярні фестивалі.

Експертна рада Всеукраїнського театрального фестивалю “Коломийські представлення” в різні роки:

1.Ада Роговцева - Герой України, народна артистка України, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка.
2.Роман Іваничук – Герой України, письменник, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка.
3.Ростислав Коломієць – заслужений діяч мистецтв України, член-кореспондент НАМ України, театральний режисер та педагог (м. Київ).
4.Федір Стригун – народний артист України, лауреат Національної премії імені Т.Г.Шевченка, художній керівник Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької (м.Львів).
5.Таїсія Литвиненко - народна артистка України, артистка Львівського Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької (м.Львів).
6.Іван Гаврилюк – Перший народний артист Незалежної України, Народний депутат України 4 демократичного скликання, кіноактор і режисер.
7.Лариса Кадирова - народна артистка України, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка, професор Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського (м. Київ).
8.Олександр Биструшкін – народний артист України.
9.Валерій Невєдров – народний артист України (м. Київ).
10.Володимир Петрів - директор Рівненського обласного академічного українського театру, Народний артист України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка.
11.Олена Воронько – начальник відділу театрального мистецтва Міністерства культури України (м. Київ).
12. Алла Підлужна – театрознавець,лауреат премії з театрознавства та театральної критики НСТД України, лауреат мистецької премії “Київ” ім. Амвросія Бучми.
13.Людмила Томенчук -Головний редактор журналу “Театральний огляд” і сайту art-oko.com, театрознавець лауреат премії НСТД України у галузі театрознавства та театральної критики, лауреат Міжнародного конкурсу журналістів “Срібне перо” у номінації “Журналістська майстерність” (м.
14.Ірина Дівніч - інтернет-журналіст, член Міжнародної асоціації театральних критиків (м.Київ).
15. Світлана Максименко - театрознавець, тележурналіст, кандидат мистецтвознавства , заслужений журналіст України (заступник директора дирекції художньо – мистецьких та музичних програм Філії ПАТ НСТКУ ” Львівська регіональна дирекція”).
16.Ніна Бічуя – театральний оглядач журналу “Просценіум”.
17.ЮрійМельничук – викладач кафедри театральної режисури Рівненського гуманітарного університету (м.Рівне).
18.Наталія Владімірова - кандидат мистецтвознавства АМ України.

19.Людмила Распутіна - театрознавець, відповідальний секретар професійного часопису “Український театр”.

20.Володимир Григоренко - відповідальний секретар ЛМВ НСТД України, заслужений працівник культури України.
21.Володимир Федорак - начальник управління культури Івано -Франківської облдержадміністрації.
22.Анатолій Грицан – директор інституту мистецтв ПНУ ім. В. Стефаника, професор, заслужений діяч мистецтв України.
23.Надія Кукуруза – заслужений працівник культури України, доцент кафедри театрального мистецтва ІМ ПНУ ім.В. Стефаника.
24.Василь Юрців - режисер, доцент кафедри театрального мистецтва ІМ ПНУ ім. Василя Стефаника.
Висловлювання іменитих гостей про фестиваль:

… Буває, приїздиш до міста і виникає запитання: нащо там той театр? І зал повний, і будівля красива - а воно пусте. Це як нові храми будують і їх треба намолити. Так от, коломийський театр - це намолене місце. І це тішить!

( Герой України, Народна артистка України Ада Роговцева)

Фестиваль “Коломийські представлення” - це дивовижна енергія духу, яка виходить, найперше, від його директора Дмитра Чиборака, якою дихає ця сцена з її історією і традиціями, легендами і корифеями… Це та позитивна енергетика, яка передається від талановитої молодої трупи. Це друзі, що привозять правду реального світу в поєднанні душі і духу. Фестиваль “Коломийські представлення” Живий, як і Живий театр Івана Озаркевича.”

( Народна артистка України Лариса Кадрова)

Фестиваль “Коломийські представлення” - це фестиваль першопрочитань, нових прочитань, відкриттів у яких вкладено великий соціально-естетичний контекст. Нам, українцям, не вистачає доцентрової духовної консолідуючої сили. Фестиваль дає можливість збудити цю силу і відчути, що ми – єдина нація, єдина культура в усій своїй різноманітності. Тому він має дуже символічний характер, особливо в сьогоднішній, складний для України час; і робить велику справу - духовне і культурне єднання нації.”

(Член - кореспондент НАМ України Ростислав Коломієць)

Фестиваль “Коломийські представлення” є життєстверджуючим. Він вселяє надію, перемагає зневіру і розчарування, долає байдужість і засобами сценічного мистецтва доводить, що життя триває! Ми живемо! Ми вибираємо загальнолюдські цінності. Ми боремось! І ми переможемо своєю духовністю і вірою в гідну будущину!”

(Ірина Дівніч)
“Кожен театральний форум вирізняється своїм творчим обличчям. Серед існуючих в Україні фестивалів, фестиваль “Коломийські представлення” унікальний своїм надзавданням – сценічного першовідкриття. Цікавий, неординарний задум фестивалю створив плідне творче поле для відкриттів, спілкувань. Зробив справжнє театральне свято для коломиян. Унікальність фестивалю ще й у тому, що він відбувається в неймовірно чудовому куточку нашої України. Можна сказати, в краю, що наче міниться яскравими кольорами писанки, яка стала символом цих місць. “Коломийські представлення”, як різнобарвна писанка, що криє у своїх візерунках таємниці буття і творчості, робить нові театральні відкриття, збагачуючи цим мистецький світ театральної України”.

( Алла Підлужна)
“Фестиваль “Коломийські представлення” - це зустріч з людьми, які роблять ту справу, яку люблять і знають; які добре розуміють, що для того, щоб ця справа приносила людям користь і задоволення, була скерована на творення добра, її треба робити постійно і стабільно, незважаючи на будь-які зовнішні обставини”.

(Людмила Томенчук)

Коломийські представлення” - це, найперше авторський театр Дмитра Чиборака. Він відбувається в місті, яке дихає духовністю і театром. В ньому живуть прекрасні люди, які високо несуть свою національну гідність. Фестиваль завжди відкриває нові режисерські знахідки, акторські таланти, драматургічні першопрочитання і нові прочитання шедеврів світової і національної класичної драматургії”.

(Валерій Невєдров)


 Положення про фестиваль:

до участі у фестивалі «Коломийські представлення» запрошуються театральні колективи України та зарубіжжя, які якісно вирізняються в театральному річищі – чи ракурсом репертуарної політики, чи схильністю до сценічного експериментаторства. Мається на увазі театри, які мають в репертуарі ексклюзивні роботи, що відносяться до розряду:

1.Сценічних першопрочитань (драматургічні твори вперше поставлені на театральній сцені; інсценізації літературних творів; несправедливо забуті класичні твори, які отримали нове сценічне життя);

2. Сценічних і жанрових експериментів;

3. Новаторських в сценічній матеріалізації творчих думок та ідей.

Конкурсна програма фестивалю буде включати, як роботи для дорослої аудиторії, так і вистави для дітей та юнацтва. До розгляду прийматимуться і постановки, здійснені у форматі малої сцени. Фестиваль «Коломийські представлення» - свято для всіх категорій глядачів!

 

  • Зразок заявки, паспорта вистави та додаткової інформація про виставу у  Додатку №1, 2, 3;
  • Поштова адреса: Коломийський академічний обласний український драматичний театр ім.І.Озаркевича, Вічевий майдан, 7, місто Коломия, Івано-Франківської області, 78200.
  • Заявки просимо висилати на електронну адресу: kolteatr@gmail.com