Афіша


Вакансії у театрі:

- начальник радіо-електро цеху;

- звукооператор;

- машиніст сцени;

- художник з освітлення;

- адміністратор

 

 

 

Адреса театру: 78200, Івано-Франківська область, місто Коломия, вулиця Вічевий Майдан, б.7

Телефони для довідок: (03433) 47844; 50441

e-mail: kolteatr@gmail.com

Усі новини

Увага! Конкурс!

2020-03-20 17:31:20

Чверть століття українського театру на Вармії та Мазурах

2019-11-13 09:12:42

Фестивальний сюрприз від Коломийського театру

2019-11-07 19:54:45

«Золоті оплески Буковини»: Богдан Базилевич - найкраща головна чоловіча роль

2019-10-31 21:35:32

«Рятуйте, мене женять!»: як пройшов 10-й день фестивалю «Золоті оплески Буковини»

2019-10-29 18:40:33

Гоголівці гастролювали: «Наталка Полтавка» в Коломиї

2019-09-21 21:37:04

Дмитро ЧИБОРАК: Хочемо розширити географію фестивалю за допомогою наших сусідів із Польщі, Румунії та Грузії

2019-09-19 14:14:15

IX “Коломийські представлення”. День другий. “ПО ЩУЧОМУ ВЕЛІННЮ” (м. Ужгород). Оцінки експертів та фото-звіт

2017-09-12 09:20:26

Закарпатський академічний обласний театр ляльок “Бавка”  (м.Ужгород)

Марко КРОПИВНИЦЬКИЙ

ПО ЩУЧОМУ ВЕЛІННЮ”

(лялькова вистава для дітей дошкільного та шкільного віку)

Режисер-постановник - заслужений артист України Олександр КУЦИК

Сценографія - Тетяна УЛИНЕЦЬ

Балетмейстер - Юрій МОЧАРКО

Музичне оформлення - Олександр УХАЧ 

Сюжет казки “По щучому велінню” загальновідомий. В веселій, дохідливій для малечі формі закарпатські лялькарі своєю постановкою хочуть довести, що ніякими чарами неможливо примусити сміятися або закохатися.

Багато що може відбутися “по щучому велінню”, однак найголовніші у світі чари добра і любові створюються саме людиною.

Вистава поставлена в жанрі українського музично-драматичного дивертисменту. У ній багато музики, танців, концертних номерів, яскраві ляльки та колоритні костюми акторів.
 ОЦІНКИ ТЕАТРАЛЬНИХ ЕКСПЕРТІВ 

 

Вистава театру із Закарпаття «Бавка» справила на мене гарне враження. Це якраз фестивальна, святкова вистава, вона добре репрезентує високі творчі можливості нашого народу. Мінімалістська форма (у виставі задіяно лише четверо акторів) аж ніяк не позначилася на її якості, на художньому вирішенні сцени. Цілком позитивна річ, було приємно.

 

Я дуже люблю, коли експерементують в театрі як у жанровому плані або сумісність всіх жанрів - драма, комедія, трагедія, - виходить такий трагікомедійний варіант.

Мені здається, що ця вистава якраз той ляльковий варіант, коли змішані всі жанри музично-драматичного театру, ляльки присутні, актори грають, характери якісь. І в цьому я вбачаю професіоналізм і цікавість.

І за це я цю виставу просто полюбив. Тобто: от якщо, наприклад, я є режисер, і прийшов для того, що мені треба подивитися у театрі і когось відібрати. Кого б я відібрав? Я би забрав цих акторів, бо вони вміють співати, танцювати, пластичні і вони ще щось по жанру роблять. Тобто такі “многостаночники”. І це, мені подобається такий жанр, коли актори всі викладаються саме в цьому жанрі: нібито і комедія, нібито і дитяче, і є там думка для дорослих.

Тому мені дуже сподобалась вистава. Дай їм Бог так працювати. Я бачу, що вони не перший рік приїжджають до Коломиї. Успіхів їм. Вітаю акторів і режисера, і театр. Дуже гарна задумка.

 

 
        

Вистава Закарпатського академічного театру ляльок «По щучому велінню» продемонструвала передусім високий професійний рівень акторів. Крім того, вони гарно, вигадливо працюють з ляльками. Сценографічне вирішення вистави також на належному рівні, відчувається яскравий національний колорит відомого з дитинства сюжету.

Хоча, як на мене, простежується перенасичення музичним рядом, танцювальними елементами. Певною мірою вистава виглядає як музичний концерт, який ховає сюжетне дійство. Здається, сюжет для постановника неважливий, незважаючи на те що сенс усякої дитячої вистави - у вихованні юного глядача. Самого, нехай і яскравого, концертного дійства тут замало, воно має більший вплив хіба на дорослу аудиторію. 

 

 

Tweet